۲ هزار و ۵۵۵ شغل در منطقه آزاد چابهار ایجاد شد

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۵۵ شغل در این منطقه ایجاد شده، گفت: ایجاد شغل در این خطه طی سال‌های ۹۴ تا ۹۹ با افزایش ۱۹۲ درصدی همراه بوده است.
۲ هزار و ۵۵۵ شغل در منطقه آزاد چابهار ایجاد شد
اقتصادنويس: محمد هدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال ۹۴ بیش از ۸۷۰ نفر در منطقه آزاد چابهار مشغول به کار شدند.
 
وی با اشاره به روند صعودی ایجاد شغل در منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: ایجاد یکهزار و ۳۲۷ شغل جدید در سال ۹۵ نقطه عطفی در کارنامه این منطقه به شمار می‌رود.
 
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار با اشاره به تمرکز منطقه روی ایجاد زیرساخت‌های عمرانی در سال ۹۶ عنوان کرد: در این سال با وجود همه مشکلات توانستیم ۸۶۱ شغل جدید برای جوانان این دیار فراهم کنیم.
 
او با اشاره به فراهم شدن برخی زیرساخت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در سال ۹۷ عنوان کرد: طی این یک سال با جهشی نسبتا خوب، ۹۶۳ شغل دیگر ایجاد و مسیر کارآفرینی و به‌کارگیری نیروهای بومی هموار شد.
 
هدایی بیان داشت: توسعه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری امورات سرمایه‌گذاران در سال ۹۸ موجب یک تحول چشمگیر در حوزه اشتغالزایی شد و تعداد افراد شاغل در این منطقه به ۲ هزار و ۲۷۴ نفر رسید و این رقم تا پایان سال ۹۹ از مرز ۲ هزار و ۵۵۰ نفر هم عبور کرد.
 
 چابهار با دارا بودن تنها بندر اقیانوسی کشور و جمعیتی بیش از ۲۹۱ هزار نفر در جنوب استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
 
منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد «هفت‌گانه ایران» است که در راستای اهداف اقتصادی کشور، بیش از ۲ دهه است که در مجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است.

افزودن نظر جدید