چین ساخت بزرگترین مخزن ذخیره سازی LNG جهان را آغاز کرد

شرکت ملی نفت فلات قاره چین (CNOOC) ساخت تانکرهای بزرگترین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی مایع (LNG) جهان را شروع کرده است.
چین ساخت بزرگترین مخزن ذخیره سازی LNG جهان را آغاز کرد
اقتصادنويس: به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت ملی نفت فلات قاره چین (CNOOC) ساخت تانکرهای بزرگترین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی مایع (LNG) جهان را در پارک صنعتی بندر یانچنگ بینهای در استان جیانگ سو شروع کرده است.
 
به گفته این شرکت، به طور کلی شش تانکر با هزینه 6.1 میلیارد یوان (955 میلیون دلار) ساخته می شود. پس از اتمام ساخت این مخازن در پایان سال 2023، پروژه کامل شده شامل 10 تانکر خواهد بود، از جمله شش تانکر فوق العاده بزرگ جدید که مجموعاً 270000 متر مکعب حجم دارند.
 
طبق گفته این شرکت ، ایستگاه دریافت جیانگ سو ال ان جی بینهای که شش تانکر ذخیره سازی LNG را در خود جای خواهد داد، ظرفیت پردازش LNG سالانه 6 میلیون تن را دارد و به بزرگترین پایگاه ذخیره سازی LNG در چین تبدیل خواهد شد.
 
شرکت ملی نفت فلات قاره چین همچنین اعلام کرد که این پایگاه نقشی اساسی در سیستم گازرسانی، ذخیره سازی و فروش گاز طبیعی این کشور خواهد داشت.
 
این شرکت در ادامه تأکید کرد که این پروژه سهم عمده ای در به روزرسانی صنعتی منطقه اقتصادی رودخانه یانگ تسه ایفا می کند.
 
حدود 6 میلیون تن گاز طبیعی مایع می تواند در مقایسه با انرژی های سنتی مانند زغال سنگ و نفت، در کاهش انتشار دی اکسید کربن به میزان 18.82 میلیون تن و کاهش انتشار اکسید نیتریک تا 334000 تن کمک کند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید