پس از حادثه در المپیک، استفاده از خودروهای بدون راننده تویوتا متوقف شد

شرکت ژاپنی تویوتا موتور یک روز پس از حادثه یکی از خودروهای الکترونیکی بدون راننده این شرکت در دهکده بازی‌های پارالمپیک توکیو، اعلام کرد که استفاده از تمام این وسایل نقلیه را متوقف کرده است.
پس از حادثه در المپیک، استفاده از خودروهای بدون راننده تویوتا متوقف شد
اقتصادنويس: به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت ژاپنی تویوتا موتور یک روز پس از حادثه یکی از خودروهای الکترونیکی بدون راننده این شرکت در دهکده بازی‌های پارالمپیک توکیو، روز جمعه اعلام کرد که استفاده از تمام این وسایل نقلیه را متوقف کرده است.
 
یکی از خودروهای الکتریکی تویوتا از مدل e-Palette روز پنجشنبه با عابر پیاده‌ای که دارای مشکل بینایی بود برخورد کرد و منجر به مجروح شدن وی شد.
 
این وسیله نقلیه الکتریکیِ کاملاً مستقل و بدون راننده، با درهای بزرگ و رمپ‌های برقی، برای سوار شدن سریع گروه‌های ورزشکار به طور خاص برای استفاده در بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو به کار گرفته می‌شد.
 
شرکت تویوتا اعلام کرد که با تحقیقات پلیس محلی برای تعیین علت این حادثه همکاری می‌کند و افزود که تحقیقات خود را نیز انجام خواهد داد.
 
تویوتا گفت که برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه دیگر، همکاری نزدیک با کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو را ادامه خواهد داد.
 
بر اساس این گزارش، برگزار کنندگان بازی‌های پارالمپیک برای اظهار نظر در این باره در دسترس نبودند.
 
بازی‌های پارالمپیک 2020 روز سه شنبه در توکیو در حالی آغاز شد که ژاپن با بیشترین آمار شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید19 مواجه است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید