دلیل تعطیلی برخی جایگاه‌های سوخت تهران چیست؟

بسیاری از تجهیزات جایگاه‌های سوخت فرسوده است و تقریبا دو هفته‌ای است که ۵۰ درصد نازل‌های جایگاه‌های سوخت مناطق مرزداران و همت در تهران، به دلیل تحریم و گرفتاری در تامین قطعات مورد نیاز، از رده خارج شده‌اند.
دلیل تعطیلی برخی جایگاه‌های سوخت تهران چیست؟
به گزارش اقتصادنويس به نقل از تجارت نیوز، شهروندان تهرانی گزارش می‌دهند که برخی جایگاه‌های سوخت به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده‌اند و بنزین سوپر هم در سطح شهر کمیاب شده است.ناصر رئیسی‌فرد، رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت در این زمینه  می‌گوید: در نظام توزیع سوخت مشکل و اختلالی وجود ندارد اما پاره‌ای از نابسامانی‌ها موجب این اتفاقات شده است. به عنوان مثال یکی از مشکلات جدیدی که برای ما به وجود آمده، مشکلات نقل و انتقال بانکی است و بانک‌ها برای انتقال پول محدودیت‌های تازه‌ای اعمال کرده‌اند و ما گاهی نمی‌توانیم به طور اینترنتی خرید کنیم و شرکت ملی نفت هم تا مسایل مالی حل نشود، فرآورده را آزاد نمی‌کند.
 
او همچنین از استهلاک تجهیزات جایگاه‌های سوخت می‌گوید: بسیاری از تجهیزات جایگاه‌های سوخت فرسوده است و تقریبا دو هفته‌ای است که ۵۰ درصد نازل‌های جایگاه‌های سوخت مناطق مرزداران و همت در تهران، به دلیل تحریم و گرفتاری در تامین قطعات مورد نیاز، از رده خارج شده‌اند.
 
رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت همچنین درباره روال توزیع سوخت می‌گوید: نبودن سوخت در برخی از جایگاه‌ها نه به دلیل کمبود بنزین است و نه اهمال‌کاری کامیون‌داران و جایگاه‌داران. بلکه روال توزیع منظم و بدون اختلال خاصی است.این در حالی است که چندی پیش همایون صالحی، رئیس کانون جایگاه‌داران سوخت به تجارت‌نیور گفته بود: ناوگان حمل‌ونقل اغلب استان‌ها بسیار کم شده و آن‌ها برای سوخت‌رسانی دچار مشکل شده‌اند. همچنین رانندگان به دلیل به صرفه نبودن کارشان، در حال تغییر کاربری کامیون‌های خود هستند.
 
رئیسی‌فرد، اما توضیح می‎دهد: راننده‌ها همگی به سرکار برگشتند و مشکل اعتصابات رانندگان توزیع سوخت هم حل شده است. جایگاه‌ها هم مدت‌هاست با کارمزد خود مشکل داشتند و از ابتدای سال هم چندین بار نسبت به پرداخت نشدن مطالبات خود اعتراضاتی کردند که در نهایت مسولان قول دادند از شهریورماه کارمزد و حق‌العمل جایگاه‌داران پرداخت می‌شود.
 
او راجع به شکایات مردم از نبودن بنزین سوپر هم توضیح می‌دهد: فقط تعداد کمی از پالایشگاه کشور بنزین سوپر تولید می‌کنند و گاهی اوقات ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشند یا مشکلاتی برای آنان به وجود آمده باشد که همین مساله موجب کمبود بنزین سوپر می‌شود.
 
رئیسی‌فرد، می‌افزاید: بنزین سوپر در صورتی که فروش نرود بسیار زودتر از بنزین معمولی تبخیر می‌شود و جایگاه‌های مرکز و جنوب شهر هم معمولا به دلیل کمبود تقاضای بنزین سوپر، این نوع بنزین را کمتر تهیه می‌کنند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید