اعطای گرنت تحقیق و توسعه از سوی صندوق نوآوری

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه برای حمایت از شرکت‌های فناور ابزارهای مالی متنوع پیش بینی شده است، گفت: گرنت تحقیق و توسعه از سرویس‎‌های جدید صندوق است.
اعطای گرنت تحقیق و توسعه از سوی صندوق نوآوری
اقتصادنويس: به گزارش ایسنا دکتر علی وحدت در رویداد گرنت تحقیق و توسعه هوش مصنوعی که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ماموریت اصلی این صندوق را تامین مالی شرکت‌ها دانست و افزود: در این راستا ما به دنبال ابزارهای متنوع تامین مالی برای حدود ۶۱۰۰ شرکت دانش بنیان شناسایی شده هستیم که از آن جمله می‌توان به بازار سرمایه، صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های پژوهش و فناوری تخصصی اشاره کرد.
 
وی با بیان اینکه با استفاده از این ابزارهای مالی در تلاش برای تامین منابع مالی برای شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها و فناور، شرکت‌های خلاق و نوآفرین هستیم، اظهار کرد: ما در این راستا به چرخه عمر شرکت‌ها نیز توجه داریم و بر این اساس در صورتی که شتابدهنده‌ای اقدام به جذب شرکت‌های فناور کند، مورد حمایت صندوق نوآوری قرار خواهد گرفت.
 
وحدت با اشاره به ضرورت حمایت از بخش تحقیق و توسعه، خاطر نشان کرد: هسته‌های پژوهشی و فارغ التحصیلانی را که در حوزه لبه فناوری تحقیقات انجام می‌دهند، باید با استفاده از مکانیزم‌هایی به شرکت‌های دانش بنیان متصل کنیم که در حال حاضر پلتفرم‌های آن ایجاد شده است و صندوق نوآوری نیز در این زمینه وارد شده و اولین سرویس خود در این حوزه را در قالب اعطای گرنت تحقیق و توسعه در حوزه هوش مصنوعی اجرایی کرده است.
 
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: در گرنت تحقیق و توسعه حمایت از تحقیق و توسعه‌ای است که رفع آن از طریق شرکت‌های دانش بنیان صورت می‌گیرد.
 
وی اضافه کرد: در خصوص فناوری‌های آینده که در حال حاضر کمتر مورد نیاز صنعت و کسب و کارها نیست، مورد توجه قرار گرفته و شتابدهنده‌هایی که این نوع فناوری‌ها را مهم تشخیص دهند، بسته حمایتی تا تجاری سازی دریافت خواهند کرد.
 
وحدت یادآور شد: طرح‌های برگزیده این رویداد نیز پس از داوری موفق به دریافت گرنت صندوق خواهند شد.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید