آمادگی ۶۹ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی برای تابستان

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: تا نیمه خردادماه ۶۹ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی برای تامین برق مورد نیاز پیک تابستان امسال آماده می شود.
آمادگی ۶۹ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی برای تابستان
به گزارش اقتصادنويس به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب امروز در آئین رونمایی از نخستین روتور توربین بخار ایرانی با اشاره به اینکه این روتور در شرکت تعمیرات نیروگاهی ساخته شده است، گفت: این محصول با هزینه یک سوم مدل مشابه همین توربین در شرکت جنرال الکتریک آمریکا به سرانجام رسیده و برای اولین بار نمونه ایرانی این روتور در داخل کشور ساخته شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه امکان ساخت انواع روتور توربین‌های بخار در مجموعه شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران وجود دارد، ادامه داد: وجود نیروهای متخصص، دانش و مهارت و ابزارهای مخصوص در این شرکت امکان تعمیرات تمامی نیروگاه‌های ایران را در داخل کشور فراهم کرده است.
 
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های بخار نقش تعیین کننده‌ای در کنترل فرکانس اولیه شبکه بر عهده دارند، اظهار داشت: به همین جهت نگهداری از این واحدها که عمر اغلب آن‌ها بالای ۵۰ سال بوده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 
به گفته این مقام مسئول از امروز حداکثر ۶۰ روز فرصت داریم تا تعمیرات باقی مانده در ۱۲۹ نیروگاه و ۵۸۳ واحد تولید برق حرارتی را انجام دهیم. بر اساس آخرین ارزیابی انجام شده حدود هشت هزار مگاوات از برنامه تعمیرات نیروگاه‌ها باقی مانده که در اردیبهشت‌ماه باید هفت هزار مگاوات از این برنامه به اتمام برسد.
 
وی تاکید کرد: با اقدام جهادی و تلاش همکارانمان در مجموعه شرکت‌های بهره‌برداری، تولید نیروی برق و تعمیرات نیروگاهی درصددیم تا نیمه خردادماه ۶۹ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی را برای تأمین برق مورد نیاز پیک تابستان امسال آماده کنیم.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید