پیش‌بینی آینده نمادهای بانکی در بورس

نمادهای بانکی در ۵ ماه اول معاملات امسال رشد زیادی داشتند اما با شروع دوره اصلاح بازار سهام روند نزولی نمادهای هم بانکی آغاز شد، سرنوشت نمادهای بانکی تا پایان سال چیست، آیا رشد می‌کنند؟
پیش‌بینی آینده نمادهای بانکی در بورس

اقتصادنویس: به گزارش تجارت‌نیوز، نمادهای بانکی از جمله شاخص‌سازان بازار سهام محسوب می‌شوند و در جریان ریزش‌های اخیر بازار سهام عملکرد خوبی داشتند. اما آیا نمادهای بانکی رشد می‌کنند و تا پایان سال به سقف قبلی خود برمی‌گردند؟

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز با اشاره به تاثیر FATF بر نمادهای بانکی گفت: بحث FATF تاثیر زیادی روی نمادهای بانکی دارد اما FATF برای چهارمین بار است که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام رد می‌شود. اما به نظر می‌رسد در کنار احتمال مذاکره ایران و آمریکا احتمال تصویب FATF نیز قوت گرفته و اگر چنین شود، این مساله تاثیر مثبت زیادی بر نمادهای بانکی دارد.

این کارشناس در ادامه افزود: نمادهای بانکی از سه بانک بزرگ تبعیت می‌کنند و در ۵ ماه اول سال رشد خوبی داشتند اما خیلی از نمادهای بانکی از لحاظ تکنیکالی حمایت خود را شکستند و این موضوع برای برخی از نمادهای بانکی کوچک که تبلیغ زیادیبرای فروش سهام خود کردند، نگران‌کننده است.

این کارشناس با اشاره به قیمت ارز گفت: نمادهای بانکی به قیمت ارز نیز وابستگی زیادی دارند و از طرفی قیمت ارز نیز به مذاکرات بستگی دارد. البته مذاکرات در قالب برجام نمی‌تواند باعث تصویب FATF شود و باید مذاکرات گسترده‌تر شود.

این کارشناس در رابطه با ارزندگی نمادهای بانکی گفت: نمادهای بانکی با قیمت فعلی ارزندگی زیادی دارند اما به نظر می‌رسد حتی با تصویب FATF نمی‌توانند تا پایان سال به سقف قبلی خود بازگردند. اما این نمادها در درازمدت می‌توانند رشد بسیار خوبی داشته باشند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید