سقوط قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت طلا با قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در ماه جاری میلادی با 7.78 دلار کاهش 1226.47 دلار فروخته شد.
سقوط قیمت طلا  در بازار جهانی

اقتصادنویس: به نقل از رویترز، به دنبال تقویت انتظارات برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در ماه جاری میلادی، قیمت طلا در معاملات امروز جمعه در بازارهای جهانی، در مسیر ثبت نخستین کاهش هفتگی در 5 هفته گذشته و بدترین عملکرد از ماه نوامبر قرار گرفت. 
 
هر اونس طلا با 7 دلار و 78 سنت کاهش 1226.47 دلار فروخته شد. اونس جهانی ساعات اولیه معاملات تا 1229.05 دلار نیز کاهش یافته بود. این فلز گران بها تاکنون در این هفته 2.3 درصد از ارزش خود را از دست داده است. 
 
گروه تجاری سام لافلینگ اعلام کرد: بیشتر شدن شانس افزایش نرخ بهره بانکی مانع از افزایش بیشتر قیمت طلا شده است. «با توجه به صحبت های امشب جانت یلن، رئیس فدرال رزرو، اگر همان طور که انتظار می‌رود وی بر احتمال افزایش نرخ بهره را در ماه جاری را تاکید کند، ما منتظر ضعف بیشتر فلزهای گران بها خواهیم بود.» 
 
یلن و معاونش استنلی فیچر قرار است، امشب سخنرانی کنند. 
 
تعداد آمریکایی هایی که فرم کمک هزینه بیکاری را پر کرده اند در هفته گذشته به کمترین میزان در 44 سال گذشته رسیده است. ای درحالی است که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه نخست امسال همچنان ملایم مانده است. 
 
افزایش اعتماد تجاری و مصرفی در هفته نخست ریاست جمهوری ترامپ به فدرال رزرو کمک کرد، تا در برنامه افزایش نرخ بهره ثابت قدم بماند. 
 
ذخایر گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان در روز پنج شنبه به نسبت روز چهارشنبه 0.21 درصد افزایش یافت و به 845.32 تن رسید.

فارس

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید