دستیار هوشمند Google Assistant در اختیار کاربران

دستیار هوشمند گوگل که آن را با نام Google Assistant می‌شناسیم سال گذشته از سوی این کمپانی معرفی شد و برای اولین بار در اسمارت فون‌های پیکسل گوگل، شاهد قدرت‌ نمایی آن بودیم. پس از گذشت چندین ماه از عرضه این گوشی‌های هوشمند، گوگل چندی پیش اعلام کرد که به زودی این دستیار هوشمند را برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو نیز منتشر خواهد کرد. اما امروز این اتفاق رخ داد و گوگل به قول خود عمل کرد.
دستیار هوشمند Google Assistant  در اختیار کاربران

اقتصادنویس: براساس اطلاعات منتشر شده از سوی گوگل دستیار هوشمند Google Assistant هم اکنون در دسترس کاربران دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو قرار گرفته است. گوگل پیش از این در نمایشگاه MWC اعلام کرده بود که قصد دارد این دستیار را برای سیستم عامل اندروید 7.0 نوقا نیز منتشر کند و کاربران گوشی‌های غیر از پیکسل نیز می‌توانند در آینده نزدیک از مزایای این دستیار هوشمند بهره ببرند.

Google Assistant در حال حاضر تنها در زبان انگلیسی قابل دسترس است اما گوگل قصد دارد در آینده نزدیک آن را در زبان‌ آلمانی هم در اختیار کاربران قرار دهد. بنا به گفته گوگل زبان‌های دیگری هم قرار است به زودی تحت پشتیبانی قرار بگیرند. این برنامه پس از نصب به صورت خودکار جایگزین سرویس‌های Google Now و Now on Tap می‌شود.

گوگل همچنین اعلام کرده است که کاربران برای دریافت و نصب این دستیار هوشمند نیاز به انجام عمل خاصی ندارند و این برنامه "به صورت خودکار بر روی دستگاه‌های دارای سیستم عالم اندروید مارشمالو و نوقا از طریق Google Play Services نصب خواهد شد." در حال حاضر 32 درصد از کل گوشی‌های هوشمند (500 میلیون دستگاه) فعال در جهان، دارای یکی از نسخه‌های این دو سیستم عامل هستند.

کاربران برای دسترسی به Google Assistant، تنها کافیست دکمه Home خود را برای چند لحظه نگه دارند. انتشار این برنامه برای این دو نسخه از سیستم عامل اندروید اتفاق بزرگی محسوب می‌شود چرا که می‌تواند در نحوه استفاده از گوشی‌های اندرویدی تفاوت‌های عمده‌ای را ایجاد کند. دستیار هوشمند گوگل در حال حاضر بر روی سیستم عامل Android Wear 2.0 که چندی پیش برای ساعت‌ها و ابزارهای پوشیدنی منتشر شد نیز در دسترس است.

شهرسخت افزار

افزودن نظر جدید