انتشار اولین تصاویر از طراحی نوین داخلی تسلا مدل3

طی روزهای اخیر بالاخره چندین دستگاه از جدیدترین محصول "تسلا" تحویل مشتریان شد و اکنون اولین عکس‌ها از "تسلا مدل 3" توسط "الون ماسک" بنیانگذار این شرکت، از کابین داخلی این خودروی هوشمند منتشر شده است.
انتشار اولین تصاویر از طراحی نوین داخلی تسلا مدل3

به گزارش اقتصادنویس، شرکت "تسلا" همانطور که مالک آن اعلام کرده بود 30 دستگاه از جدیدترین خودروی خود یعنی تسلا مدل 3 را به مالکان آنها تحویل داد و اکنون نیز نخستین عکس‌ها را از طراحی بدیع داخلی این خودرو منتشر کرده است.

 

یکی از جزییاتی که تا به امروز همگان منتظر دیدنش بودند، فضای داخلی این خودرو است. اکنون انتشار عکس‌های کابین تسلا مدل 3 نشان از طراحی منحصر به فرد و خاص این خودرو دارد، به طوری که آن را بی‌مانند کرده است.

به نظر می‌رسد طراحی کابین این خودرو انقلابی در طراحی داخلی خودرو پدید آورده است.

داشبورد این ماشین خالی از هرگونه دکمه‌ای است که تاکنون همه خودروها از آنها بهره می‌بردند.

جالب اینجاست که تسلا مدل 3 سرعت سنج ندارد. در واقع این خودرو بر خلاف دیگر خودروها هیچ گونه کیلومتر شمار، سرعت سنج و نشان دهنده دور موتور ندارد.

علاوه بر حذف کامل داشبورد سنتی، حتی ویژگی‌های سخت افزاری مانند دریچه‌های هوا هم نامرئی هستند.

 

 

در تسلا مدل 3 همه امکاناتی که تاکنون رانندگان را کمک می‌کرد با یک صفحه نمایش لمسی 15 اینچی جایگزین شده که در مرکز پنل اصلی براق خودرو قرار گرفته است.

این صفحه نمایش همه اطلاعات لازم از سرعت گرفته تا عمر باتری را در اختیار راننده قرار می‌دهد که به راحتی با دو دکمه‌ای که در دو طرف فرمان تعبیه شده و یا توسط خود صفحه نمایش قابل کنترل هستند. حتی می‌توان از طریق صفحه نمایش، جریان هوای خروجی از دریچه‌های تهویه را در جهات دلخواه تنظیم کرد.

 

 

"الون ماسک" قبلا با اعتماد به نفس کامل در حساب توییتر خود گفته بود که مردم با وجود همه تغییرات، از خودروی جدید استقبال خواهند کرد.

 

 

این خودرو سوییچ ندارد و در عوض با گوشی هوشمند راننده از طریق بلوتوث متصل می‌شود و هنگامیکه راننده به خودرو نزدیک شود، قفل خودرو به صورت خودکار باز می‌شود. دو کارت الکترونیکی که توسط فناوری "NFC" خودرو را باز و روشن می‌کنند نیز در دسترس است که می‌توان در مواقع لزوم در اختیار ماموران پارکینگ یا دیگران قرار داد.

 

 

 

 

"الون ماسک" اعلام کرده که انتظار دارد تا سالیانه 500 هزار دستگاه از این خودرو تولید شده و به فروش برسد.

منبع/شبکه خبری ICTPRESS

افزودن نظر جدید